Obrázok2

Už ani toho snehu nieto, kríza, veru kríza.

Táto zima  teda stavbárom ozaj praje. Škoda, že nám nedala vedieť skôr. No čo už. My sme zatiaľ zamrzli na Stavebnom úrade, no a ako sa vraví vyhodia Vás dverami, prídete oknom, bojujeme. Zatiaľ sa tam tvária, že lehoty dodržia vždy na maximum, to znamená, že prácu na 30 minút zvládnu do 30 dní, zákon je istota. Často istota beznádeje.

S teplou zimou súvisí aj rojenie firiem ponúkajúcich svoje stavebné služby. No poviem to úprimne, radi by sme stavali s miestnymi. Výber bude ťažký, ale dúfam, že dobre vyberieme. Zatiaľ máme stavebné povolenie na prístupovú cestu, takže s tou logicky začneme, teda v prípade, ak nelogicky nenapadne v máji sneh.

Projektanti stále vylepšujú dispozície bytov, sám neviem, či sa to ešte dá. Dospeli do štádia, že isté sú len obvodové steny a kúpeľňa, ostatné je vraj na Vás. No pomaly aby ste v rodine spočítali, koľko Vás momentálne je, a koľko Vás bude za 10 rokov a trebárs za 20, no a podľa toho tie vnútorné dispozície môžu varírovať/čudné slovo/. Priečky sa prispôsobia podľa Vašich aktuálnych požiadaviek, milé, nie? No ak napr. máte dve malé deti, chlapca a dievča, asi uvažujete nad 2 detskými izbami. No ale v 18ke Vám dcéra aj syn odídu, kdekoľvek kam to nečakáte a potom sú Vám dve detské izby na dve veci. No urobíte si z nich jednu hosťovskú, alebo pracovňu, alebo pre svokru, no ten horší prípad, no alebo nič, je to na Vás. A nebodaj sa Vám nepáči kuchyňa na svojom mieste, no tak ju šupnete inde. Easy. O čom to splietam? Meniteľné dispozície bytu podľa momentálnej potreby? Asi tak.

Ozaj chceme aby k nám  bolo Vaše posledné sťahovanie.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *