trevia banska bystrica 1

Tak som nevydržal a vyzradil Treviu

Šampanské na krst stavebného povolenia Quartetta už chladíme, čo viac sa dá ešte robiť.  Viacmenej škoda reči, ale o čom radno hovoriť je,  že naš koncept príjemnej prímestskej štvrte na bývanie, prácu aj oddych naberá dych. Ateliér Šimončík Dupej pokročil a pripravil architektonickú štúdiu druhej etapy v podobe krásnej Trevie.

trevia banska bystrica 2

Dvojica kubických budov vytvára minipipi námestie  so snahou chrániť intimitu prostredia od agonálnej panelákovej výstavby a zároveň otvára výhľad na prírodnú scenériu. Uf, veta ako z príručky developera, ale vystihuje, čo má. Spokojnosť.  To námestie sľubuje dosť zábavy muzikantskej, filmovej, divadelnej i výtvarnej, nebojte aj klobásky budú, aj vianočne trhy aj trhy umenia a vôbec, mám zase všetko vytárať?

Čo vlastne sledujeme? Bezpochyby Vás. Presnejšie Vaše túžby a potreby.  Nie každý si chce zaťať hypotekárnu sekeru na celý svoj dospelý život do vlastného chrbta a preto v našej ponuke máme na horných dvoch poschodiach 20 bytov, výmery od 30 do 60 squares. Nie na predaj, ale prenájom, nie štartovacie, ale dôstojné.

Sú medzi nami aj takí, čo nejdú do politiky a chcú pracovať.  No a pre tých sú vyčlenené priestory na celom poschodí pre kancelárie či služby, ale len také, ktoré nespôsobujú nadmerný hluk, zápach , či závislosť.

Hore bývate, nižšie pracujete,  no a dole, dole tam sa predsa žije. A vlastne o tom som dnes chcel.  Kaviareň, pekáreň, predajňa potravín, bistro a všetko al fresco. No a teraz čo? Kde sa to dá zažiť. V Trevii, ľudkovia, v našej Trevii.

trevia banska bystrica cukraren 1trevia banska bystrica cukraren 2trevia banska bystrica kaviaren 2trevia banska bystrica kaviaren 1trevia banska bystrica bistro 1Dobrú chuť do života, máte sa na čo tešiť, my sa už tešíme.

 

 

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *