rezort Quartetto Banska Bystrica spolocne priestory 1

Spoločné je zväčša ničie, naše je však predsa len aj moje

Kde sa už len lepšie prejaví náš vzťah k spoločnému ako vo vchode bytovky, kde bývame. Často prečasto sú spoločné priestory len únikovým vchodom do vlastného bytu a tomu zodpovedá ich zúbožený vzhľad. Nie je čas, nie sú peniaze, nuž a nie je ani chuť. Trochu to ešte asi potrvá kým sa to zmení. Malým pokusom zmeniť chladný vzťah k spoločnému je náš dnešný návrh, snáď keď je niečo pre ľudí malo by to tak aj vyzerať  a hlavne vydržať.

rezort Quartetto Banska Bystrica spolocne priestory 3Nemusí to byť pompézne, stačí keď to pôsobí jednoducho a čisto, snáď to presvedčí bytovkových škodcov  neškodiť.

Ale o inom som vlastne chcel. Rezort Quartetto nastaví nový štandard dôstojného bývania, o tom som presvedčený.  To čo je v ňom výnimočné je úprimná snaha o intimitu bývania i keď v sedembytovom dome. Ako to dosahujeme? Maximum bytov na poschodí je dva a vo viac ako v polovici poschodí je dokonca počet bytov viac než optimálny, teda jeden. A o tom sú dnešné vizuály schodiskových priestorov. Výťah a dvojo dverí. Nič viac, nič menej. Vitajte doma.

rezort Quartetto Banska Bystrica spolocne priestory 2

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *