Rezort quartetto bb

A terazky naše terasky

 

 

 

Tak už sa to podobá.

Keď je ten projekt zviazaný na stole, ťažko v ňom vytušiť priateľa. Množstvo papierov s miliónom ničnehovoriacich čmáraníc. Toto má byť dom? Ba dokonca mestská vila?  Táaaak určite.

No a zbehli 4 mesiace a ono sa to črtá, čo črtá, ono sa to už javí. Prejde pár dní a naša prvá vila bude mať strechu, čo je situácia, na ktorú sa tešíme, to pochopí pred zimou každý.

image

Postupne sa pripája aj druhá vila, ktorá rastie vedľa staršej sestry. Dovedna 14 bytov v dvoch mestských vilách postavíme v prvej etape.  Každému bytu sa snažíme vpisať svoj vlastný osud, iné poslanie, individuálnu kvalitu. Tým,  že slnko krúži okolo nášho rezortu, sú chvíle keď vytvára stále sa meniace obrazy. Tak napríklad dnes napoludnie to napálilo do týchto juhovýchodných stien.

image

image

A keď už sme pri tom slnku, nedá sa nespomenúť náš koncept terás. Všetky sú kryté, z pochopiteľných dôvodov. Všetkého veľa škodí, aj slniečka.  Ak sú na poschodí dva byty tak majú terasy na opačných póloch budovy, nesusedia.  Medzi dvomi vilami budú vysadené listnaté stromy, ktoré svojou zeleňou príjemne oddelia výhĺady z teras. A na záver ešte jeden výmysel. Denná zona bytu s terasou susedí s nočnou, teda spálňovou časťou bytu v druhom dome, tak aby ste sa nestretali v rovnakom čase na terasách. Súkromie je súkromie. Keďže sme nechceli zatrepať celý pozemok panelákom,  ale opatrne ho zastavať viacerými budovymi, medzi ktorými vznikne prieluka, nevyhli sme sa určitej blízkosti budov. Takže takto sme to vymysleli.

image

Aby ste mali predstavu akým spôsobom sú tie štyri mestské vily rozmiestnené pripajáme túto dvojicu obrázkov reálnej výstavby a 3D modelu

imageimage

V plynulom oblúku obkolesia vnútorný dvor s jazierkom a lesoparkom Borovicového hája.

To, že si naša lokalita nezaslúži ďalší panelák svedčí aj scenéria z dnešného dňa. Naše vily nikdy nemali ambíciu sa vyvyšovať

image

 

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *